Kierunki świata - norweski

5  1    12 schede    dgardziel
Scarica mp3 Stampa Gioca Testa il tuo livello
 
Domanda Risposta
północ
inizia ad imparare
północ Norvegese
nord
na północy, na północ od
inizia ad imparare
i nord, nord for
południe
inizia ad imparare
sør, syd
na południu, na południe od
inizia ad imparare
i sør, sør for
zachód
inizia ad imparare
vest
na zachodzie, na zachód od
inizia ad imparare
i vest, vest for
wschód
inizia ad imparare
øst
na wschodzie, na wschód od
inizia ad imparare
i øst, øst for
północny wschód
inizia ad imparare
nordøst
połnocny zachód
inizia ad imparare
Nordvest
południowy wschód
inizia ad imparare
sørøst
południowy zachód
inizia ad imparare
sørfest

Kierunki świata w języku norweskim

Jeśli chcesz poznać kierunki świata po norwesku, to świetnie trafiłeś. Przed Tobą zestaw, przedstawiający 8 kierunków świata (4 podstawowe i 4 łączone), a także sformułowania, dotyczące kierunków świata i sposoby odmieniania i wymowy słów. Z tej lekcji dowiesz się, że wschód to øst, zachód to vest, północ – nord i południe – sør. Bardzo proste do nauki, jednak od czegoś trzeba zacząć! Zatem zachęcamy – to świetny sposób na norweski od podstaw! Norweskie kierunki świata to z zasięgu Twojej ręki!

Jak określić kierunki świata?

W obecnych czasach nie potrzebujemy w sposób empiryczny określać kierunków świata, wszystko możemy bez problemu sprawdzić na najbliższym urządzeniu, informującym gdzie znajduje się północ. Kierunki świata są zatem powszechnie znane i niezwykle przydatne do orientacji w terenie. Są to zdecydowanie dopiero podstawy norweskiego, z którymi każdy musi się zmierzyć. Znajomość słów w dużej mierze ułatwia naukę gramatyki, ponieważ trzeba mieć na czym pracować i trzeba mieć z czego konstruować zdania. Więcej wiedzy z pewnością dostarczy zestaw Pogoda norweski, kontynuujący norweski od podstaw.

Nauka norweskiego z Fiszkoteką

Z przyjemnością pomożemy Ci nauczyć się języka norweskiego. Kierunki świata to dopiero początek! Z innych początkujących lekcji mamy również Dni tygodnia po norwesku, których znajomość należy do absolutnie pierwszej lekcji nauki języka obcego. Jeżeli nasze metody przypadły Ci do gustu, skorzystaj z naszych pełnych kursów językowych, podzielonych tematycznie i w zależności od poziomu zaawansowania. Nauka nigdy nie była tak prosta i przyjemna. Bardzo szybko nauczysz się podstawowego słownictwa i będziesz mógł kontynuować naukę języka norweskiego. Powodzenia!

Devi essere accedere per pubblicare un commento.