Festival ve Karnavallar

 0    5 schede    VocApp
 
Domanda Türkçe Risposta Türkçe
Venedik karnavalı
inizia ad imparare
Ülkenin en bilindik festivalidir ve popularitesi her geçen yıl artmaktadır. Maskeleriyle ünlü karnaval 40 gün sürmektedir. Temeli pagan kültüründe baharı karşılamaya dayanmaktadır.
Befana
inizia ad imparare
Özellikle Roma’da ihtişamla kutlanır. Hristiyan geleneklerine göre, Befana adlı kutsal cadının, Ocak ayının 5’ini 6’sına bağlayan gece ortaya çıkacağına inanılır. Festival boyunca Vatikan, rengarenk olur, insanlar geleneksel orta çağ kıyafetleri giyer.
Portakal Savaşı Festivali (Battaglia delle arance)
inizia ad imparare
Ivrea, Turin'in kuzeyinde küçük bir kasaba. Normalde sakin olan bu yerde yılda bir gün bu çılgın festival düzenleniyor. Herkesin birbirine var gücü ile portakal fırlattığı Portakal Savaşı Festivali'nde tonlarca portakal kullanılıyor.
Il Palio
inizia ad imparare
Il Palio, Siena'da her yıl 2 Temmuz ve 16 Ağustos'da olmak üzere iki kez düzenlenen geleneksel at yarışıdır. Her bir at ve binicisi şehrin Contrada adı verilen 17 semtinden birini temsil eder. Meydan tıklım tıklım bu yarışı izleyen insanlarla dolar.
Ferragosto
inizia ad imparare
İtalya'ya Ağustos ayında bir ziyaret pek tavsiye edilmez zira Ferragosto zamanı caddelerde açık dükkan görmeniz çok zor. Kelime anlamı ise latince 'feriae Augusti'den geliyor, yani 'Augustus'un tatili'.

Devi essere accedere per pubblicare un commento.